آزادسازی ۵۱۴ کیلومتر از حریم و بستر زاینده رود

 سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۴

منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه ساماندهی حریم و بستر رودخانه نقش مهمی در پیشگیری از وقوع سیلابها دارد، اظهار داشت: با برگزاری جلسات متعدد بر آزادسازی و ساماندهی حریم و بستر رودخانه های استان اصفهان در کنترل و پیشگیری از سیلاب تاکید شد.
وی افزود: مطالعات یک هزار و ۶۰۰ کیلومتر از بستر و حریم رودخانه های استان اصفهان توسط شرکت آب منطقه ای اصفهان انجام و به سازمان های مختلف ابلاغ شد.
آزادسازی ۵۱۴ کیلومتر از اراضی حریم و بستر زاینده رود
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با موظف دانستن استعلام از حریم و بستر رودخانه توسط دستگاه های ذی ربط تصریح کرد: تاکنون بالغ بر ۵۱۴ کیلومتر از اراضی بستر و حریم رودخانه زاینده رود توسط شرکت آب منطقه ای استان اصفهان آزاد سازی شده است که این آزادسازی در بستر و حریم رودخانه های دیگر استان اصفهان به ۳۹۵ هکتار می رسد.
وی افزود: تیم های گشت و نظارت در پایش شبانه روزی به پاکسازی حریم و بستر رودخانه ها مشغول هستند.
لایروبی ۵۲۰ کیلومتر از مسیل رودخانه های استان اصفهان
شیشه فروش با اشاره به لایروبی ۵۲۰ کیلومتر از مسیل رودخانه های استان اصفهان گفت: تاکنونساماندهی ۲۴۵ کیلومتر از بستر و حریم رودخانه های فصلی در استان اصفهان و ۷۰ کیلومتر از بستر و حریم رودخانه زاینده رود انجام شده است.
از نصب تابلوهای هشدار سیل تا آموزش همگانی
وی با بیان نصب تابلوهای هشدار سیل در مناطق پرخطر سیلابی گفت: بر روی بیش از ۸۰ درصد مناطق سیل خیز مطالعات انجام شده و دستورات لازم به شهرداری ها و دهیاری ها در اطلاع رسانی و آموزش به شهروندان در نحوه برخورد با سیلاب ابلاغ شده است.
طرح …

اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: